Mikropunktura – metoda terapii na problemy skórne

Naturalność, to nurt, którym kierujemy się w naszym Centrum. Naszym zadaniem jest jedynie podkreślenie Twojego piękna i wydobycie z niego tego co najlepsze.

Twoja Opiekunka Piękna

Mikropunktura to zabieg polegający na stymulacji skóry igłą, bez wtłaczania jakichkolwiek preparatów. Do zabiegu używana jest maszyna do makijażu permanentnego, igła lub jej zespół, dedykowany preparat końcowy.

Mikronakłuwanie stymuluje skórę właściwą do przebudowy, silnie wpływa na włókna kolagenowe, elastylowe i ich transformacje. Zabieg ma szerokie spektrum możliwości i modulacji w zależności od defektów jakimi są : blizny atroficzne, blizny hipertroficzne, zmarszczki, plamy barwnikowe na twarzy, ostuda, rozstępy, utrata jędrności skóry twarzy i cała, wyrównanie powłok ciała podzielonych przez blizny po głębokich cięciach chirurgicznych takich jak plastyka brzucha czy cięcie cesarskie.

Terapia igłą odnosi wielkie sukcesy w poprawie jakości skóry i jej defektów. Dzięki stosowaniu pojedynczej igły zabieg jest bardzo precyzyjny, osoba wykonująca zabieg studiuje bliznę, zmarszczkę, plamę czy rozstęp milimetr po milimetrze. Taka precyzyjna obserwacja pozwala trafić igłą w punkt, którego stymulacja przyniesie korzystny efekt.

Mikropunktura blizn

Blizny są efektem przerwania ciągłości skóry o dużej zawartości tkanki łącznej w swojej budowie.

Blizny dzielimy na trzy rodzaje: atroficzna, hipertroficzna i keloid. Pracę stosujemy w przypadku blizny atroficznej czyli zanikowej i hipertroficznej zwanej przerosłymi ale pozostałymi w obrębie rany. Nie pracujemy na keloidach czyli na bliznowcach, są to struktury aktywne, których stymulacja mogłaby doprowadzić do jeszcze większego jej przerośnięcia. Pracę igłą na bliźnie można rozpocząć dopiero po 6 miesiącach od jej powstania. Wcześniej można masować „łamać” bliznę aby samodzielnie zadbać o jej wygląd i elastyczność.

Blizna to nie jedynie defekt kosmetyczny. Głębokość urazu stanowi szerokie możliwości powstania zrostów w ciele, które są powodem częstych bóli dotkniętego miejsca czy utrudnionej ruchomości- częstych w przypadku blizn prooparzeniowych czy pooperacyjnych. Opracowanie konkretnych miejsc już po pierwszym zabiegu przynosi takie efekty jak utrata dolegliwości bólowych (blizny na głowie- częste migreny, blizna po cięciu cesarskim- bóle miesiączkowe, promieniujące na trzewia). Blizna im głębiej sięgająca tym dłuże trwa jej rozluźnianie, im jest szersza tym dłużej trwa czas regeneracji jej struktury zewnętrznej.

Szczególnie charakterystyczne są blizny po rozszczepie podniebienia, które deformują wargę górna i podstawę nosa. Przebudowa skóry niesie ze sobą rozluźnienie tej strefy, wraca naturalne uwypuklenie i rozluźnienie ust. Jest to pierwszy etap terapii wargi po rozszczepie podniebienia. Kolejnymi etapami jest skorygowanie asymetrii kwasem hialuronowym i korygujący makijaż permanentny.

Mikropunktura twarzy

Po zabiegu stosowane są preparaty aktywne biologicznie wspomagające proces gojenia i przebudowy skóry oraz preparaty witaminowe.

Oferujemy terapie blizn po:

  • cięciach chirurgii plastycznej: plastyka brzucha, lifting piersi, redukcja piersi, powiększanie piersi, lifting twarzy, korekta nosa, po wszczepieniu implantów itd.
  • cięciach cesarskich
  • rozszczepie podniebienia
  • oparzeniach
  • chirurgii ortopedycznej
  • chirurgii onkologicznej
  • mastektomii
  • trepanacji czaszki

Micropeel

Micropeel to zabieg odświeżający dla młodych skór, często z problemami zaskórników, rozszerzonych porów, niewielkich blizn pozapalnych. Terapia ma na celu ujednolicenie koloru i faktury skóry. Rozszerzone pory zostają opracowane aby ich średnica zawęziła się. Blizny pozapalne dostają impuls do samoregeneracji a twarda warstwa rogowa naskórka zostaje zmiękczona aby zamknięte zaskórniki znalazły ujście i się oczyściły. Zabieg zakończony jest preparatem witaminowym i maską. Efekt zabiegu widoczny jest już po kilku dniach.

Microlift

Microlift to zabieg dedykowany dla osób chcących zastymulować skórę twarzy do podniesienia jej współczynnika jędrności, napięcia, poprawy kolorytu, redakcji zmarszczek. Szczególną uwagę przykłada się do opracowania pojedynczą igłą każdej zmarszczki, tak aby ubytek włókien sprężystych został wypełniony nowymi komórkami. Następnie skóra odświeżona jest w całości, zabieg zakończony jest preparatem witaminowym i maską. Efekt zabiegu następuje w czasie, odświeżenie skóry, jej rozjaśnienie będzie widoczne już po paru dniach. Poprawa jędrności, napięcia skóry i wypłycenie zmarszczek następuje w przeciągu 3 miesięcy od zabiegu.

Mikropunktura na rozstępy – Belly after baby

Brzuch pociążowy to często zespół problemów na obszarze brzucha jakimi jest blizna po cięciu cesarskim, rozstępy i utrata jędrności skóry. Zabieg regenerujący rozłożony jest na etapy opracowania blizny po cięciu cesarskim w celu zniwelowania zrostów i widoczności blizny, zastymulowania rozstępów do zwężenia swojej szerokości i ujędrnieniu rozciągniętej skóry. Zabieg zakończony jest preparatem witaminowym i biostymulującym. Efekty widoczne są na przestrzeni miesiąca od zabiegu i dłużej.

Zespół Centrum Estetyki we Wrocławiu

Ewa Pajka
kosmetolog, linergistka

Natalia Salamon
kosmetolog, linergistka

Karina Adamiak
kosmetolog

Klaudia Łuczycka
manager

W Centrum Estetyki…

Nasze Centrum Estetyki we Wrocławiu powstało, dzięki miłości do piękna. Zależało nam, aby każda z osób nas odwiedzających czuła się tu komfortowo. Kierując się elegancką estetyką stworzyliśmy miejsce, którego wnętrza są nowoczesne ale również przytulne. Doskonale wiemy jak ważne jest pierwsze wrażenie, którego doświadczacie po przekroczeniu progu naszego Centrum. Staramy się budować harmonijne miejsce spójne z nami samymi.