Makijaż permanentny

Naturalność, to nurt, którym kierujemy się w naszym Centrum. Naszym zadaniem jest jedynie podkreślenie Twojego piękna i wydobycie z niego tego co najlepsze.

Twoja Opiekunka Piękna

Makijaż permanentny Wrocław - czym jest?

Makijaż permanentny to zabieg, który ma na celu trwałe podkreślenie brwi, oczu oraz ust. Polega on na aplikacji mieszaniny pigmentów pod powierzchnię naskórka przy użyciu urządzenia do makijażu permanentnego. Makijaż permanentny pozwala na dużą poranną oszczędność czasu, nienaganny wygląd przez 24h na dobę, czy też podczas wizyty na basenie. Można również dokonać delikatną korektę urody, dzięki której możemy np. zmniejszyć asymetrię brwi czy nadać ustom odpowiedni kształt.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

Metody makijażu permanentnego:

  • makijaż permanentny brwi soft ombre/ombre/insta brows/metodą włosa
  • makijaż permanentny ust aquarell/natural lips/
  • makijaż permanentny oczu kreska zagęszczająca/ rozcieniowana/ eyeliner

Konsultacja przed makijażem permanentnym we Wrocławiu

Podczas konsultacji linergistka omawia z klientką przebieg zabiegu, dobiera odpowiednią dla klientki metodę makijażu permanentnego, wykluczane są przeciwwskazania do jego wykonania. Następnie wykonuje się wizualizację kształtu i koloru makijażu permanentnego (Wrocław).

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MAKIJAŻU PERMANENTEGO

WYMAGAJĄCE ZGODY LEKARZA/WCZEŚNIEJSZEJ KONSULTACJI Z LINERGISTĄ: Choroby związane z krzepliwością krwi, hemofilia, zakrzepica itp. (intensywne krwawienie wypłukuje aplikowany pigment), Cukrzyca typu II (ryzyko niegojących się ran, co spowoduje utratę pigmentu), Choroby serca (np. przyjmowanie leku Acard – sprzedawany bez recepty, mocno rozrzedzający krew), Zaburzenia psychiczne, przyjmowanie leków psychotropowych, nasennych, antydepresantów, Choroby autoimmunologiczne RZS, sklerodermia, choroby tarczycy, bielactwo, łysienie plackowate (pigment utrzymuje się do około 8 miesięcy., przechodzi w chłodne odcienie), Choroby skóry (np. trądzik zwykły, pokrzywki, atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry).

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA: Aktywny nowotwór (pigmentacja dopiero 5 lat po zakończonym leczeniu), Reakcje alergiczne na pigment i znieczulenie, Zapalenie wirusowe(np. żółtaczka, zapalenia wątroby, HIV i AIDS), Świeże blizny w miejscu pigmentacji, Skóra z tendencjami do keloidów i blizn, Łuszczyca, Zaawansowana, nieustabilizowana cukrzyca, Anomalie skórne w miejscach pigmentowanych(znamiona, brodawki), Czynna opryszczka, Zaawansowana choroba tarczycy, Henna (wykonana w przeddzień zabiegu), Epilepsja.

CZASOWE PRZECIWWSKAZANIA: Ciąża i okres laktacji (w tym czasie w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które mają znaczący wpływ na osadzanie się pigmentu. Mogą wystąpić przebarwienia w miejscu, w którym została wykonana pigmentacja), Przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków, świadczących o stanie zapalnym organizmu (należy odczekać 4 tygodnie od dnia odstawienia leków), Leki zawierające retinoidy – pochodne wit. A np. Izotek, Adapalen, Tazaroten, itp.(należy odczekać 6 miesięcy – pigmentacja podczas kuracji retinoidami grozi poważnymi komplikacjami związanymi z bliznami oraz ciężkim uszkodzeniem skóry), Świeża opalenizna (należy odczekać 4 tygodnie po intensywnym opalaniu), Interwencja chirurga plastycznego w okolicy twarzy (należy odczekać 2 miesiące), Botox (należy odczekać 3 tygodnie), Osłabienie odporności, opryszczka, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze (należy odczekać 4 tygodnie),

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO WYKONANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?

Makijażem permanentnym możemy zarówno podkreślić jak i wydobyć Twoje piękno. Częstymi wskazaniami do wykonania makijażu permanentnego jest np. brak czasu lub umiejętności do pomalowania się. Z makijażu permanentnego coraz częściej korzystają osoby będące przed lub po chemioterapii. W każdym z tych przypadków pigmentacja wpływa pozytywnie na postrzeganie samej siebie.

JAK MAM SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU?

W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz produktów zawierających kofeinę. 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należyprzyjmować aspiryny (w tym innych leków rozrzedzających krew) oraz spożywać alkoholu.

BRWI:

2 tygodnie przed makijażem permanentnym brwi nie wykonuj henny oraz nie poddawaj się regulacji i laminacji brwi. 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów na twarz szczególnie zabiegów złuszczających, peelingów, mezoterapii i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w tym obszarze. Jeżeli korzystasz z zabiegu Botox, wykonaj go po makijażu permanentnym.

KRESKI:

Przed makijażem permanentnym oczu, należy odstawić odżywki na porost rzęs minimum 3 miesiące wcześniej. Dodatkowo, na zabieg przychodzimy bez tuszu i sztucznych rzęs.

USTA:

Przed makijażem permanentnym ust, należy zadbać o ich nawilżenie. Dobrze jest minimum 3 dni wcześniej stosować maskę z lanoliny / kwasu hialuronowego. Jeżeli wystąpiła u ciebie opryszczka, odczekaj minimum 1,5 miesiąca od całkowitego wygojenia.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny brwi i ust utrzymuje się minimum od roku do 5 lat, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, wieku klientki, stanu i kondycji skóry, stylu życia. Inaczej, może być z makijażem permanentnym oczu, ten rodzaj pigmentacji potrafi utrzymać się o wiele dłużej. My ze swojego doświadczenia, zawsze radzimy klientkom, aby starały się odświeżać makijaż permanentny przynajmniej raz w ciągu 2 lat, co pozwoli nam na zachowanie estetycznego wyglądu pigmentacji.

Jak wygląda proces wykonania makijażu permanentnego?

Każdą pigmentację zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu z klientem. Najważniejsza jest dla nas rozmowa, podczas której możemy poznać potrzeby oraz oczekiwania osoby, która oddaje się w nasze ręce. Po wspólnym doborze metody, kształtu i koloru, zaczynamy pigmentację. Po skończonym makijażu permanentnym klientka otrzymuje od nas zalecenia oraz wszelkie istotne informacje, dzięki którym będzie mogła jak najlepiej zadbać o swój makijaż permanentny (Wrocław).

Konsultacja przed makijażem permanentnym

W naszym centrum we Wrocławiu oferujemy nieodpłatną konsultację, podczas której będziemy mogły zwizualizować efekt, jaki chcemy osiągnąć wykonując pigmentację.

Podczas naszej rozmowy, będziemy mogły wykluczyć wszelkie przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie makijażu permanentnego. Najważniejsze dla nas jest uświadomienie klientki w procesie zabiegowym, dlatego zawsze zachęcamy Was do umówienia się na konsultację poprzedzającą wykonanie zabiegu.

Makijaż permanentny brwi

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się ze zgodą na wykonanie zabiegu oraz wizualizacja pigmentacji. Jeżeli wykonany wcześniej rysunek brwi oraz wybrany kolor zostanie zaakceptowany przez klientkę, przechodzimy do pigmentacji. Skóra po takim zabiegu regeneruje się do około dwóch tygodni. W tym czasie, makijaż permanentny wyłuszcza się i staje się delikatniejszy.

Metoda cieniowania soft ombre

Metoda ta charakteryzuje się bardzo delikatnym i miękkim wykończeniem. Kolor dobierany jest pod kolor włosów na głowie klientki i na łuku brwiowym. W tej metodzie brwi mają wyglądać bardzo naturalnie, makijaż permanentny ma być wręcz nie do rozpoznania. Granica między makijażem permanentnym a skórą nie za pigmentowaną jest miękka (nie ma ostrej zdefiniowanej linii). Ombre oznacza cieniowanie z gradientem intensywności pigmentu, dół brwi i jej końcówka jest ciemniejsza względem jaśniejszej części i początku.

| czas: 2-3h

Metoda cieniowania ombre

Metoda charakteryzuje się średnim nasyceniem/intensywnością koloru (kolor nadany w tej metodzie może być już o ton ciemniejszy niż kolor włosów klientki) i mocniejszym zaznaczeniem podstawy brwi. W tej metodzie linia dolna brwi jest już liną zdefiniowaną, za to górna część brwi (ta część od czoła) jest dalej miękka i wypruszona. Ombre oznacza cieniowanie z gradientem intensywności pigmentu, dół brwi i jej końcówka jest ciemniejsza względem jaśniejszej górnej części i początku.

| czas: 2-3h

Metoda cieniowania shaped ombre / insta brows

Metoda charakteryzuje się intensywnym nadaniem koloru (kolor może być o ton lub dwa ciemniejszy od koloru włosów klientki) Metoda charakteryzuje się intensywnym zaznaczeniem linii dolnej i górnej na 3/4 długości (1/4 części górnej niezaznaczonej konturem to sam jej początek od nosa), brew jest w zdefiniowany sposób zaznaczona. Ombre oznacza cieniowanie z gradientem intensywności pigmentu, dół brwi i jej końcówka jest ciemniejsza względem jaśniejszej górnej części i początku.

| czas: 2-3h

Metoda włosa

Metoda ta polega na delikatnym wyrysowaniu włosków (włos po włosie) tam, gdzie ich nie ma lub jest ich bardzo mało. Ubytki w brwi zostają wypełnione, a rzadkie brwi nabierają kształtu. Zabieg gwarantuje naturalny efekt od roku do 3 lat. Jest to uzależnione od wpływu czynników zewnętrznych i rodzaju skóry (skóra tłusta szybciej pozbywa się barwnika, sucha dużo wolniej).

| czas: 3h

Dla kogo jest ten zabieg?

Makijaż permanentny brwi (Wrocław), polecamy osobom, które żyją aktywnie, nie chcą tracić czasu na malowanie oraz poprawianie makijażu. Sprawdzi się on również doskonale u osób z lekką asymetrią twarzy, ponieważ przy niezbyt dużej asymetrii możemy skorygować ją za pomocą pigmentacji i najważniejsze, jest to idealny zabieg dla osób zmagających się z chorobą nowotworową.

Makijaż permanentny Wrocław

Usta

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się ze zgodą na wykonanie zabiegu oraz wizualizacja makijażu permanentnego i dobór koloru. Jeżeli wykonany rysunek oraz kolor zostanie zaakceptowany przez klientkę przechodzimy do pigmentacji.

Usta po wykonanym makijażu permanentnym goją się do około dwóch tygodni. W tym czasie makijaż wyłuszcza się i staje się delikatniejszy.

Aquarelle lips

Metoda ta nadaje ustom bardzo delikatny efekt dotknięcia kolorem. Przeciwnie do pozostałych metod kształt nie jest tu wyraźnie zaznaczony. Pigment lokowany jest bardzo lekko i powierzchownie co nadaje efekt bardzo transparentnego nadaniu koloru. Podczas zastosowania tej metody, wybieramy pigmenty transparentne, o żywych/soczystych kolorach. Usta wyglądają na lekko dotknięte pomadką koloryzująco – nawilżającą. Sprawiają wrażenie, bardzo naturalnie podkreślonych. Makijaż widoczny jest do około 2- 5 lat.

| czas: 3h

Natural lips

Metoda ta nadaje ustom podkreślony kształt, a zaznaczony kontur po wyłuszczeniu stanowi delikatną granicę odcięcia ust od skóry. Używane kolory są lekko kryjące, często wybierane w zbliżonym kolorze do naturalnego koloru ust klientki, możliwe są oczywiście lekkie modyfikacje koloru, lub kolory NUDE. Zamiar metody jest taki, aby stworzyć jak najbardziej symetryczny i objętościowy kształt, zachowując granice naturalnego uwypuklenia ust klientki. Za pomocą makijażu permanentnego ust jesteśmy w stanie utrwalić ten kształt delikatnym konturem i jednolicie pokryć kolorem całość ust.

| czas: 3h

Babydoll lips

Metoda ta nadaje ustom trójwymiarowy wygląd. Podczas wykonania makijażu permanentnego ust, używamy od dwóch do trzech kolorów mających na celu optycznie powiększyć, uwypuklić usta z maksymalnym podkreśleniem ich kształtu. Zaznacza się kontur ciemniejszym pigmentem a środek wypełnia się jaśniejszym. Metoda ta nadaje ustom efekt starannie pomalowanych oraz podkreśla ich wielkość.

| czas: 3h

Kreski na oczach

Kreska zagęszczająca linię rzęs

Dzięki tej metodzie linia rzęs jest podkreślona w delikatny sposób, makijaż nie rozmazuje się, jest bezpieczny dla oka. Kreska jest grubsza od zewnętrznego kącika a kończy się wrzecionowato w wewnętrznym kąciku ( zawęża się i staje niewidoczna). Linia rzęs nabiera dzięki temu gęstości.

Makijaż widoczny jest do około 5 lat.

Kreska rozcieniowana zagęszczająca linię rzęs

Dzięki tej metodzie linia rzęs jest podkreślona w delikatny sposób, makijaż nie rozmazuje się, jest bezpieczny dla oka. Rozcieniowanie pigmentu występuje wzdłuż linii rzęs. Zapigmentowana kreska jest bardziej widoczna na powiece.

Makijaż widoczny jest do około 5 lat.

Kreska dolna w linii rzęs

Dzięki tej metodzie linia rzęs jest podkreślona w delikatny sposób, makijaż nie rozmazuje się.

Makijaż widoczny jest do około 5 lat.

Kreska typu eyeliner

Dzięki tej metodzie klientka ma trwale umalowane oko kreską eyeliner. Jest to już mocniejszy efekt pomalowania oka w szczególności, że występuje tu wyciągnięcie kreski poza linię rzęs z zewnętrznego kącika na kość oczodołu (makijaż typu kocie oko). Ten typ makijażu nie jest w stanie być już iluzją tutaj mamy efekt zawsze pomalowanego oka. Kreska eyeliner może ładnie przebudować kształt oka.

Makijaż widoczny jest na 95% dożywotnio.

Galeria prac: makijaż permanentny

O co warto zapytać?

NIE JESTEM PEWNA CZY MAKIJAZ PERMANENTNY JEST DLA MNIE. CZY MOŻNA UMÓWIĆ SIĘ NA KONSULTACJE?
Oczywiście, podczas konsultacji omawiane są potrzeby i wskazania zabiegowe, jak i możliwości, jakie niesie ze sobą makijaż permanentny. Wielu Klientkom obawiającym się zabiegu, efektu, rozmowa z linergistką pozwala podjąć najlepszą dla siebie decyzję co do realizacji danego efektu. Poznanie linergistki, której oddaje się swoją twarz w ręce, też bardzo poprawia komfort zabiegu. Zapraszamy na konsultacje, jeśli dalej się obawiasz.
CZY ZABIEG JEST PRZEPROWADZONY W PEŁNEJ HIGIENIE?
Tak, podczas zabiegu używamy produktów jednorazowych, mających kontakt ze skórą. Klientka ubrana jest w czepek jednorazowy, a jej dekolt przykryty jest chustą medyczną. Stanowisko pracy po każdej klientce jest dezynfekowane.
CZY ZABIEG WYKONYWANY JEST W ZNIECZULENIU?

Jeśli zabieg i próg odczuwanego bólu wymaga znieczulenia, to tak, możemy nałożyć znieczulenie na obszar pracy. Jest to znieczulenie w kremie lub w żelu.

CO DZIEJĘ SIĘ ZE SKÓRĄ PO ZABIEGU I JAK O NIĄ DBAĆ?

Po zabiegu skóra jest często zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, może się to utrzymywać do kilku godzin po zabiegu, delikatny obrzęk niekiedy do trzech dni. Skóra może być tkliwa, lekko piec. Skóra podczas zabiegu była wielokrotnie nakłuwana i nanoszono na nią preparaty z zawartością alkoholu stąd normalne jej podrażnienie i gojenie w delikatne łuski- strupki przed kolejnych 2 tyg. Mieszanina pigmentów podana śródskórnie i do naskórkowo będzie wyłuszczać się z całej warstwy naskórka i pozostanie jedynie w skórze właściwej. Makijaż przez pierwsze dni ma prawo wyglądać na mocny, graficzny co zredukuje się na tle gojenia skóry.

Po zabiegu otrzymasz instrukcję pozabiegową, gdzie rozpisany jest każdy etap gojenia i wskazówki pielęgnacyjne.

CZY ZABIEG NALEŻY POWTÓRZYĆ?

Aby osiągnąć równomierny efekt wskazane jest odbycie drugiej wizyty tzw. dopigmentowanie po okresie 6 tyg do 12 tyg od pierwszej wizyty. Jeśli makijaż w pełni odpowiada potrzebom nie należy powtarzać zabiegu, drugi zabieg nie utrwala pierwszego a go wzmacnia. Następnie na odświeżenie zapraszamy po roku do dwóch od pierwszego zabiegu aby podtrzymywać efekt pigmentacji.

CZY MAKIJAŻ PERMANENTNY JEST NA ZAWSZE?

Makijaż permanentny jest zabiegiem, którego efekt delikatnieje z czasem i przestaje być widoczny. Aby podtrzymywać efekt zabiegu należy co rok do dwóch odbyć odświeżenie, które dla klientek salonu które wcześniej wykonały u nas makijaż permanentny jest w cenie zredukowanej do 50% do roku, 75% do dwóch lat od ceny wyjściowej zabiegu. Klientki, które chcą odświeżyć swój makijaż w naszym salonie, ale ich poprzedni zabieg nie był realizowany u nas, traktowane są jako Klientki pierwszorazowe i odbywają zabieg pierwszorazowy pełnopłatny.

MAM NIEUDANY MAKIJAŻ PERMANENTNY – CZY UDA SIĘ GO NAPRAWIĆ?

Co raz więcej klientek trafia do nas z nieudanie wykonanym makijażem permanentnym. Zalecana jest konsultacja przed podjęciem jakiegokolwiek zabiegu korygującego. Wykonanie ponownego makijażu permanentnego po tym nieudanym może poprzedzać jego usuwanie co przyniesie większe zadowolenie z nowej pracy.

CZY EFEKT JAKI CHCĘ UZYSKAĆ JEST GWARANTOWANY?

Makijaż permanentny jest zabiegiem, którego efektu nie można zagwarantować, ponieważ osoba wykonująca zabieg i planująca efekt finalny nie może zapanować nad odpowiedzą układu immunologicznego, hormonalnego klientki jak i jej ogólnej kondycji zdrowotnej i przestrzegania zasad pielęgnacji po zabiegowej.

Dokładamy najwyższą staranność do wykonywanej pracy i zrealizowania efektu, aby go osiągnąć może być potrzebnych więcej niż 2 zabiegi.